Aktuality

O titul Sestra roku zabojuje vrchní sestra I. interní kliniky Fakultní nemocnice Olomouc Dagmar Hetclová. Dejte jí svůj hlas
20. 4. 2022

V pátek 29. dubna 2022 budou v pražském Kině Lucerna během slavnostního galavečera odtajněna jména vítězek či vítězů jednotlivých kategorií letošního ročníku soutěže Sestra roku. Svou vyslankyni v tomto klání má i Fakultní nemocnice Olomouc. Je jí vrchní sestra I. interní kliniky - kardiologické Mgr. Dagmar Hetclová.

Přečíst
Absolventský program Fakultní nemocnice Olomouc nabízí výjimečnou možnost uplatnění pro zájemce o práci ve zdravotnictví
23. 2. 2022

Nastartovat pracovní kariéru v předním zdravotnickém zařízení v České republice. Zrychlit svůj profesní vývoj hned v jeho začátku a moci si vybrat špičkové pracoviště dle svých představ. Taková jsou hlavní lákadla Absolventského programu Fakultní nemocnice Olomouc určeného pro absolventy nelékařských zdravotnických oborů. Zájemci se do něj mohou hlásit prostřednictvím výběrového řízení do 20. března 2022.

Stanislav Mikiska: Některé dívky, které jsem v sanitce vozil, už jsou babičky
1. 12. 2020

Stanislav Mikiska: Některé dívky, které jsem v sanitce vozil, už jsou babičky

Když se v roce 2017 objevil na facebookové stránce Fakultní nemocnice Olomouc příspěvek o svérázném blahopřání řidiči sanitky Stanislavu Mikiskovi k padesátinám, pod příspěvkem s nazdobenou sanitkou a malými gratulanty s „kyticemi“ z klobás a salámů okamžitě začaly naskakovat desítky srdečných a dojatých přání a vzpomínek dětí, z velké části již dospělých, a jejich rodičů. Usměvavý muž, kterého všichni znají jako Standu, totiž vozí k různým vyšetřením či výkonům po areálu největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě právě pacienty Dětské kliniky. A malí pacienti jsou jeho pasažéry už déle než třicet let! Do FN Olomouc totiž nastoupil prvního máje 1988.

Přečíst
Vepřová pečeně z Fakultní nemocnice Olomouc patří mezi nejlepší jídla společného stravování v České republice
8. 9. 2020

Nepopulární, ale přesto velmi cennou „bramborovou“ medaili si z pražského finále soutěže Nejlepší kuchař roku 2020 ve společném stravování přivezla kuchařka Fakultní nemocnice Olomouc Zuzana Venská. Na svou bezlepkovou vepřovou pečeni s rozmarýnem, se zelím z červené řepy s pomerančovou šťávou a karamelem a bramborovým knedlíkem sice od poroty slyšela jen slova chvály, ale nakonec z toho bylo „pouhé“ čtvrté místo. „I tak jsem ráda. Zase jsem načerpala další zkušenosti a příští rok to bude určitě lepší,“ hodnotí odhodlaně Zuzana Venská finálové klání, které se uskutečnilo od 25. do 27. srpna v pražské Makro Akademii.