Vitální role laboratorní medicíny ve Fakultní nemocnici Olomouc

22. 4. 2024

Oddělení klinické biochemie je jeden z pilířů laboratorní diagnostiky ve Fakultní nemocnici Olomouc. Ročně zde provedou šest milionů laboratorních vyšetření, z nichž více než 30 procent je urgentních, vyžadujících výsledky ideálně do jedné hodiny. Není to však jediná oblast, v níž tým oddělení prokazuje svůj význam pro fungování celé nemocnice.

A proč vám to sdělujeme? Oddělení klinické biochemie (a laboratorní medicína obecně!!!) má totiž klíčovou a nezastupitelnou roli v systému zdravotní péče, což si připomínáme při příležitosti iniciativy Global Med Lab Week – kampaně probíhající v tomto týdnu 22. - 28. dubna. Vyhlásila ji Mezinárodní federace klinické chemie a laboratorní medicíny (IFCC) právě proto, že laboratorní profesionálové často zůstávají v pozadí a takřka neviditelní, přestože jejich přínos při poskytování kvalitní zdravotní péče je naprosto zásadní.